Ceny okien balkonowych

Duże przeszklenia są nie tylko bardzo modne, ale też optymalnie doświetlają pomieszczenia domowe. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie plastikowe drzwi balkonowe. Cena modeli PCV jest znacznie niższa od tych, które zostały wykonane z drewna czy aluminium. Profile z tworzyw sztucznych wykazują dużą odporność na większość substancji chemicznych oraz działanie czynników atmosferycznych. Ile kosztują okna i drzwi tarasowe? Od czego zależy cena modeli wykonanych z polichlorku winylu?

Popularni producenci okien balkonowych

Duże przeszklenia są nieodzownym elementem luksusowych apartamentów i współczesnych domów jednorodzinnych. Zdecydowana większość inwestorów oraz prywatnych właścicieli budynków mieszkalnych wybiera obecnie plastikowe okna balkonowe. Cena takich produktów nie musi przyprawiać o zawrót głowy. Nowoczesne drzwi tarasowe wykonane z PCV są zdecydowanie tańsze niż modele drewniane czy aluminiowe. To możliwie najlepsza propozycja dla osób poszukujących oszczędności, które chcą kupić dobrej jakości produkt w atrakcyjnej cenie.

Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w produkcji stolarki otworowej z polichlorku winylu. Ile trzeba zapłacić za okno balkonowe? Cena zależy w głównej mierze od producenta. Dużym powodzeniem wśród klientów poszukujących nowoczesnych drzwi tarasowych cieszy się oferta firmy Domel. Znany producent stolarki okienno-drzwiowej z PCV i aluminium posiada w sprzedaży modele, które sprawdzą się zarówno w nowo wybudowanym domu, jak i poddawanym renowacji budynku.

Średnie ceny okien tarasowych

Istnieje widoczna różnica cenowa pomiędzy konstrukcjami drewnianymi a plastikowymi. Przede wszystkim ze względu na fakt, że naturalne surowce są droższe niż tworzywa sztuczne.Ile kosztują drewniane okna balkonowe? Ceny modeli dwuskrzydłowych rozwierano-uchylnych o szerokości 210 cm i wysokości 230 cm rozpoczynają się od kwoty 4800 zł. Za konstrukcje drewniane uchylno-przesuwne z dwoma skrzydłami ruchomymi trzeba zapłacić od 9 do nawet 19 tys. złotych. Najdroższe są okna tarasowe podnoszono-przesuwne HST o łącznej szerokości ok. 600 cm.

W ofercie wielu producentów stolarki otworowej można znaleźć tańsze modele wykonane z trwałych materiałów. Ile kosztuje okno balkonowe? Cena modeli rozwierano-uchylnych PCV o szerokości 300 cm i wysokości 230 cm oscyluje w granicach 3000-4000 zł. W przypadku okien balkonowych wykonanych z polichlorku winylu uchylno-przesuwnych z dwoma ruchomymi skrzydłami trzeba być przygotowanym na koszt 5000-13500 złotych. Najwięcej zapłacimy za konstrukcje podnośno-przesuwne HST – ok. 9000 zł.

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Na koszt zakupu składa się wiele czynników. Cena okna balkonowego zależy od jakości materiału, z którego zostało wykonane, klasy profilu i rodzaju zastosowanych okuć. W przypadku modeli plastikowych, istotny wpływ na ostateczny koszt zakupu ma kolor. Najtańsze są białe profile, a zdecydowanie droższe kolorowe. Z większym wydatkiem musimy się także liczyć wybierając dwustronne okleiny drewnopodobne.

Cena okien balkonowych zależy także od sposobu otwierania drzwi tarasowych. Do wyboru mamy systemy podnoszono-przesuwne, uchylno-rozwierane oraz uchylno-przesuwne. W małym pomieszczeniu sprawdzą się zwłaszcza konstrukcje przesuwne, które są z reguły najdroższe. Więcej musimy też zapłacić za okna trzyszybowe z ciepłymi ramkami, które obniżają ryzyko skraplania się pary wodnej. Z reguły trzeba też dopłacić wybierając wyposażenie dodatkowe, na przykład mechanizm stopniowania uchyłu, zatrzask balkonowy czy okucia antywłamaniowe.

Nasz wybór i polecane produkty

Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta firmy Domel. Polecany producentstolarki otworowej posiada w sprzedaży nowoczesne okna i drzwi balkonowe. Ceny produktów wykonanych z PCV są dopasowywane indywidualnie do każdego klienta. Spośród oferowanych okien balkonowych warto wymienić Perspective oraz Verano.

Drzwi tarasowe marki Domel zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a przestrzenią zewnętrzną. Okno balkonowe Perspective zostało wyposażone w skrzydło podnoszono-przesuwne, klamkę HST i niski próg. Natomiast w modelu Verano zastosowano innowacyjny mechanizm w postaci rolek jezdnych, które zapewniają lekkie oraz ciche przesuwanie skrzydeł okiennych.

Podsumowanie

Ile kosztują standardowe okna balkonowe? Cennik modeli PCV jednoskrzydłowych rozpoczyna się od kwoty 2000 zł. Za konstrukcje dwuskrzydłowe trzeba średnio zapłacić ok. 5000 zł. Szacunkowa cena okna balkonowego z drzwiami przesuwnymi wynosi 8000 złotych. Nowoczesne modele na taras lub balkon można znaleźć na stronie https://domel.pl/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *