Mieszkanie z balkonem – zalety i wady

Zakup mieszkania to inwestycja, która powinna zostać dokładnie przemyślana. Mogłoby się wydawać, że znalezienie odpowiedniej nieruchomości jest banalnie prostym zadaniem, jednak nie jest to prawdą. Warto przeanalizować nawet najmniejsze szczegóły, tak aby zapewnić sobie oczekiwany komfort życia. Chcesz, aby Twoje wymarzone lokum posiadało balkon? Koniecznie sprawdź zalety i wady takiego rozwiązania!

Jakie plusy posiada mieszkanie z balkonem?

Mieszkanie z balkonem zapewnia szereg zalet, z których mnóstwo osób nie chce rezygnować. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej można spotkać się z niewielkimi balkonami, które uniemożliwiają swobodny relaks. Dobry deweloper Warszawa oferuje spore przestrzenie, które można zaaranżować zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Alternatywą są nieruchomości bez balkonu czy patio. 

Do zalet mieszkań z balkonem można zaliczyć:

  • Wypoczynek na świeżym powietrzu – zdarzają się sytuacje, że wyjście z domu staje się niemożliwe. W takich chwilach balkon jest niezastąpiony! Wystarczy kilka kroków, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Docenią to Ci, którzy uwielbiają bliski kontakt z naturą. Nawet w mroźny poranek można wypić ulubioną kawę na zewnątrz. Nie jest to przywilej wyłącznie tych, którzy posiadają dom z ogrodem.
  • Wyższy standard życia – faktem jest, że nieruchomości z balkonem zapewniają wyższą jakość życia. Jest to przestrzeń osobista, z której można skorzystać w dowolnym momencie. Wiele osób nie wyobraża sobie braku możliwości wyniesienia suszarki z praniem na zewnątrz czy rozłożenia tam piaskownicy. Nawet niewielki metraż gwarantuje ogrom przywilejów. 
  • Maksimum komfortu – balkon można zaaranżować w ciekawy sposób, tak aby był nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również wygodny w codziennym użytkowaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć na nim kącik dla dzieci. W przypadku powierzchni o znacznym metrażu fantastycznie sprawdzają się meble tarasowe, hamaki, huśtawki. Każdy ma szansę zaprojektować przestrzeń zgodną z upodobaniami!
  • Kontakt z naturą – na balkonie można hodować nie tylko kwiaty, ale również warzywa, owoce czy zioła. Z pewnością przypadnie to do gustu tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez bliskiego kontaktu z naturą. Nie wszystkie rośliny można uprawiać w mieszkaniu ze względu na nieodpowiednie warunki wzrostu. To prawdziwa gratka dla miłośników ogrodnictwa!

Jakie wady mają mieszkania z balkonem?

Niektórzy uważają, że mieszkania z balkonem nie posiadają żadnych wad, jednak nie jest to do końca prawdą. Decydując się na zakup takiej nieruchomości trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami, które opisano poniżej.

  • Wyższy koszt zakupu – w zdecydowanej większości przypadków mieszkania bez balkonu są tańsze w zakupie, co usatysfakcjonuje osoby z mocno ograniczonym budżetem. Za dodatkową przestrzeń trzeba zapłacić więcej, jednak jest to inwestycja, która się opłaca.
  • Sprzątanie i konserwacja – balkon jest częścią nieruchomości, więc trzeba pamiętać o jego sprzątaniu. Niezbędna jest również konserwacja, tak aby konstrukcja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla mieszkańców oraz najbliższego otoczenia. Warto pamiętać, że balkon jest narażony na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.
  • Troska o sąsiadów – balkon znajdujący się w bloku wymaga stosowania się do pewnych zasad. Niewskazane jest urządzanie głośnych imprez, wywieszanie cieknącego prania, grillowanie, palenie papierosów. Trzeba również uszanować prywatność sąsiadów, gdyż w innym przypadku może dojść do pogorszenia relacji.

O czym pamiętać podczas wyboru mieszkania z balkonem?

Mieszkanie z balkonem należy wybrać rozsądnie. Ważne jest, aby osiągnąć oczekiwany poziom swobody i komfortu życia, co nie zawsze jest proste. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, po jakiej stronie znajduje się balkon. Najwięcej słońca zapewnia strona południowa. Jest to istotne dla tych, którzy lubią wysokie temperatury. Ten fakt ma znaczenie również dla ogrodników, ponieważ rośliny wymagają odpowiedniego nasłonecznienia. Przed zakupem nieruchomości należy także przeanalizować rozmieszczenie sąsiednich balkonów. Zbyt mała odległość odbiera upragnioną prywatność.

Balkon musi być ergonomiczny, więc dobrze jest zwrócić uwagę na jakość wykonania podłoża. Niezwykle istotne jest, aby było ono kompleksowo zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci. Dużą rolę odgrywają także barierki, które chronią przed nieszczęśliwymi wypadkami. Rodziny z małymi dziećmi lub zwierzakami powinny zaopatrzyć się w dodatkową siatkę, które podnosi poziom bezpieczeństwa. 

Prestiżowe mieszkania z balkonami w Warszawie, można znaleźć w ofercie dewelopera Albero Invest. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://alberoinvest.pl/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *