Nowoczesne wnętrze – na jaką tapetę się zdecydować?

Ostatnie trendy budowlane odwróciły zupełnie rzeczywistość. Aranżacje projektowane przez znanych architektów, zawierają na ścianach pomieszczeń bardzo dużo różnorodnych motywów. Najczęściej wykorzystuje się do tego fototapety, które ze względu na łatwość produkcji i brak ograniczeń graficznych spełniają się do tej roli idealnie. Tylko nie zawsze wybrana przez nas grafika będzie odpowiednia do danego pokoju, łazienki, kuchni czy innego pomieszczenia w naszym domu lub firmie. Nowoczesność to nie znaczy ekstrawaganckość. W związku z tym, na jaki rodzaj tapety powinniśmy się zdecydować, aby nie zrobić wnętrzarskiego faux-pas? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Styl dopasowany do pokoju dziecięcego

Dziecko dla każdego rodzica to największy skarb. W związku z tym zależy mu, aby wnętrze, w którym przebywa największą ilość czasu było dla niego przyjazne. Stanowiło przytulisko, do którego może zawsze przyjść o każdej porze i schronić się po nieudanym dniu w szkole, przykrej sytuacji z kolegami lub stłuczonym kolanie po jeździe na rolkach. Ma być to pomieszczenie traktowane przez dziecko jako schronienie przed złem. W związku z tym, oprócz wyposażenia, którym powinien taki pokój dysponować do nauki i zabawy, ważny jest jego wystrój. Dlatego też na ścianach w pokojach dziecięcych zaleca się umieszczać motywy stonowane, dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej.

Tym samym fototapeta do pokoju dziecka nie może być krzykliwa lub budząca złe emocje. W takiej sytuacji nasze dziecko może mieć problemy ze snem lub samym zasypianiem, co przełoży się na jego oceny w szkole, nastrój oraz ogólny rozwój. Warto również podkreślić, że fototapety przeznaczone dla dzieci przygotowane są ze specjalnych materiałów odpornych na zabrudzenia oraz łatwo zmywalne. Dzięki temu pokój twojego dziecka będzie wyglądał estetycznie i schludnie. Jeśli chodzi o motywy to tylko producenci fototapet posiadają odpowiednie licencje wielkich wytwórni filmowych, dzięki czemu na ścianie twojej pociechy będzie on mógł zobaczyć bohaterów swojej ulubionej kreskówki o małej syrence, czy animowanego filmu, jak np. Nemo.

Nowoczesna kuchnia

Wiele osób wykończających swoje nowe mieszkanie lub dom rozpoczyna od kuchni. Spowodowane jest to tym, że ze względu na zaspokojenie potrzeb życiowych nie może być w tej części obiektu długo trwających przestojów. W związku z tym prace wykończeniowe muszą zostać wykonane na jak najwyższym poziomie, co pozwoli skutecznie zmniejszyć liczbę ewentualnych poprawek. Nowoczesna kuchnia obecnie to ograniczenie ilości płytek do minimum i zastąpienie ich czymś zupełnie nowym. Coraz częściej na ścianach kuchni wyposażonych w aneksy kuchenne, położona jest tapeta z motywem natury. Takie rozwiązanie stanowi idealne wyśrodkowanie tych dwóch połączonych ze sobą, ale zupełnie różnych pomieszczeń. Tapeta do kuchni stworzona jest w specjalnych pracowniach, dzięki czemu odporna jest ona na zmywanie oraz ciepło generowane przez piecyki elektryczne, kuchenki gazowe, zmywarki. To tylko od nas zależy, czy na ścianie naszej kuchni zagoszczą rozcięte połówki pomarańczy, czy makaron i świeże warzywa.

Nasze domowe spa w łazience

Każdy doskonale wie, że po ciężkim dniu w pracy nie ma nic lepszego niż kąpiel w pianie w wymarzonej wannie. Tylko czy patrzenie się w wypłytkowaną szarą powierzchnię mogłoby sprawiać radość? Może lepszym rozwiązaniem byłaby dodatkowo tapeta do łazienki. Takie połączenie tych elementów nada pomieszczeniu lekkości i sprawi, że poczujemy się w nim jak w azylu uwolnieni od trosk życia codziennego. W jednej chwili leżąc w wypełnionym po brzegi jacuzzi możemy przenieść się na plażę usłaną rozgwiazdami lub podziwiać piękno rafy koralowej. Wspomniane rozwiązania są również zdecydowanie tańsze niż klasyczna terakota, a tak samo odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak woda lub para wodna. Producent udziela zawsze gwarancji na swoje produkty, dzięki czemu przy ewentualnych wadach możemy zwrócić się o pomoc do niego.

Jeśli więc szukasz ciekawej i wysokiej jakości tapety do kuchni, łazienki, salonu, biura czy pokoju dziecięcego, koniecznie sprawdź ofertę https://tapety4u.pl/. Znajdziesz tam różnorodne wzory tapet, a nawet wydrukujesz fototapetę z własnego zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *