Finansowanie budowy domu/remontu mieszkania – skąd je pozyskać?

Niestety na rynku nieruchomości w Polsce ceny nie są niskie. Ponadto wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu, co sprawia, że potrzebne są albo duże oszczędności, albo duży kredyt w banku. Czy są jakieś inne metody? W zależności od tego, czy chcemy sfinansować budowę domu czy też kupiliśmy mieszkanie i chcemy sfinansować remont mieszkania, mamy kilka opcji. Skąd pozyskać finansowanie na taki cel?

Finansowanie budowy domu

Marzenie o własnym domu jest jak najbardziej realne. Jednak przede wszystkim trzeba zacząć od znalezienia odpowiedniej działki. Finansowanie budowy domu to nie tylko samo postawienie budynku, ale też zakup ziemi, która nadaje się pod budowę domu jednorodzinnego i doprowadzenie do niej przyłączy do mediów. Sam koszt zakupu odpowiedniej działki może być nawet wyższy niż szacowana budowa. Jak pozyskać finansowanie na tej projekt? A może lepiej kupić mieszkanie do remontu? Jedna i druga opcja zwykle sprowadza się do kredytu. Warto pamiętać, że obecnie zmieniły się zasady udzielania kredytów hipotecznych. Każda osoba, która chce taki dostać musi posiadać minimalny wkład własny w wysokości 20% inwestycji. Resztę potrzebnych środków otrzymamy w ramach kredytu.

Finansowanie remontu mieszkania

Czy zatem mieszkanie do remontu będzie lepszym zakupem? A może mamy już dwoje m4 i chcemy je odświeżyć? W takim wypadku można się zastanawiać skąd wziąć finansowanie remontu mieszkania. Oczywiście można je sfinansować z oszczędności. Większość osób odkłada jakieś środki na przyszłość, które potem można przeznaczyć na mały remont. Ale co zrobić, gdy koszt remontu nas przerasta? Rozwiązaniem również może być kredyt lub pożyczka na dowolny cel. Łatwo je dostać, ponieważ w banku wystarczy przedstawić jedynie zaświadczenie o dochodach. Wyposażyć mieszkanie można kupując sprzęty RTV/AGD czy meble również na kredyt, ale ratalny. Wiele sklepów oferuje nawet raty 0%, które bardzo się opłacają.

Jak pozyskać finansowanie?

Tutaj przede wszystkim zależy czego potrzebujemy. Kredyt hipoteczny daje nam możliwość sfinansowania budowy domu, ale wymaga wypełnienia wielu formalności. Pożyczka czy kredyt gotówkowy na dowolny cel będą udzielone praktycznie od ręki. Skąd pozyskać finansowanie? Odpowiedź jest prosta: z banku. Zanim jednak wybierzemy konkretny bank, a nawet kredyt, warto porównać kilka opcji. Często zdarza się też, że bank ma promocję w ramach której unikniemy płacenia jakichś kosztów czy oprocentowanie będzie bardzo atrakcyjne, jeśli spełnimy dodatkowy warunek np. założenie konta ROR. I tymi ofertami warto się zainteresować. Nie warto natomiast decydować się na pierwszą z brzegu ofertę, gdyż nie musi być ona najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *