Jak chronić garaż przed pożarem samochodu elektrycznego?

Świat wciąż się rozwija. Wiele rzeczy się zmienia niemal z dnia na dzień. Jeszcze wczoraj jeździliśmy konno, dziś mamy różne typy samochodów, powstają nowe koncepcje napędów.

Jednak obecnie coraz popularniejsze są pojazdy elektryczne. Pojawiają się nie tylko elektryczne auta osobowe, ale także środki transportu publicznego z takim napędem. Wszystko po to, aby dbać o środowisko naturalne. Trzeba zauważyć, że nowe rozwiązania wiążą się z nowymi wyzwaniami.

Innowacja oraz bezpieczeństwo

Istotne jest jednak to, by zawsze łączyć innowację z bezpieczeństwem. Co nam po samochodzie, który ma w sobie wbudowane najnowsze technologie, jeśli już następnego dnia może stać się zagrożeniem dla człowieka.

W przypadku samochodów elektrycznych bezpieczeństwo jest szczególnie ważne podczas szybkiego ładowania. Pojawiają się wtedy wysokie prądy, a sam akumulator wytwarza więcej ciepła. Samo niebezpieczeństwo mogą nieść baterie elektryczne. Dlatego tak ważne jest ich szybkie ładowanie i odpowiednie eksploatowanie.

Jak zapobiegać wypadkom?

Jeśli przechowujemy samochód w garażu, to warto zadbać o jego odpowiednią budowę. Stropy betonowe mogłyby zostać wzmocnione dodatkowymi płytkami i płytami, które nie zajmują wiele miejsce, a zwiększają bezpieczeństwo. Jako że są wykonane z materiału silikatowo-cementowego, stają się odporne na wilgoć, mają sporą wytrzymałość, a do tego charakteryzują się samo nośnością. Gdyby wybuchł pożar samochodu, to zabezpieczają także wszystko, co jest wokół, gdyż same zniszczą się dopiero w temperaturze 1500 °C.

Istotne jest także dobranie odpowiednich kabli elektrycznych. Warto sprawdzić ich reakcję na ogień, ponieważ to może wpłynąć na ryzyko wybuchu i rozwoju pożaru. Najlepiej wybrać takie, które cechuje ognioodporność i solidność. Zobacz dostępne rozwiązania na stronie https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/126023/jak-chronic-garaz-przed-pozarem-samochodu-elektrycznego/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *