Modna plisa okienna

Modna plisa okienna

Od lat jedną z chętniej wybieranych dekoracji są plisy okienne. Doskonale uzupełniają okno oraz wprowadzają wyjątkową stylistykę do wnętrz. I dlatego właśnie w tej opcji rewelacyjnie będą podkreślać minimalistyczny, nowoczesny styl, choć warto pamiętać, że rolety plisowane będą pasować także do klasycznych czy biznesowych przestrzeni. Taka dekoracja jest również odpowiednia do okien dachowych, a łatwość montażu i obsługi sprawia, że jest multifunkcjonalnym rozwiązaniem. Roleta plisowana świetnie wygląda samodzielnie. Jest także rewelacyjnym uzupełnieniem tradycyjnych firan czy zasłon.

Gdzie będą się sprawdzać plisy okienne?

Modne pilsy okienne świetnie pasują do wystroju całego mieszkania. Dodają mu przytulności i wprowadzają harmonię oraz oczywiście wyjątkowy styl. Warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko mają świetnie wyglądać. Plisowane plisy skutecznie bowiem chronią przed intensywnym słońcem oraz spojrzeniami przechodniów. Efekt oczywiście jest zależny od tego, jaki rodzaj tkaniny zostanie wybrany.

Rolety plisowane do salonu i sypialni

Rolety plisowane swój niepowtarzalny urok zawdzięczają przede wszystkim charakterystycznej formie. Tkanina układa się w stylową harmonijkę, a sam mechanizm umożliwia rozkładanie ich w dowolnie wybranej części. Dzięki temu można ograniczyć przestrzeń okna za pomocą plisy do dołu czy od góry. I dlatego właśnie ten dodatek jest chętnie wybierany do pomieszczeń na niższych kondygnacjach oraz wszędzie tam, gdzie chce się zadbać o prywatność. Plisa okienna w ramie okna może więc być rozciągnięta na całą wysokość lub też zajmować tylko niewielki pasek zatrzymany w dowolnym miejscu.

Jaka roleta plisowana do okien dachowych?

Żaluzje plisowane z familyrollo.pl są wykonane z wysokiej jakości materiału. Dzięki temu można je dostosować do konkretnych potrzeb oraz zadbać o komfort termiczny we wnętrzach. Poza tym rewelacyjnie sprawdzają się na niestandardowych oknach – nawet tych w kształcie trójkąta, trapezu czy półkola. Coraz większą popularnością cieszą się plisy bezinwazyjne. Montowane są w taki sposób, aby nie uszkodzić listwy przyszybowej, a tym samym można się na nie zdecydować także w miejscach wynajmowanych. Poza tym oczywiście roletę plisowaną możemy wykorzystać do osłonięcia wybranego fragmentu w oknie. Warto także zwrócić uwagę, że na rynku znaleźć można różne materiały o odmiennej gęstości, kolorze, fakturze. Same plisy mogą być montowane w ramy okiennej aluminiowej, drewnianej czy plastikowej. Świetnie sprawdzają się w miejscach niewielkich, ponieważ nie utrudniają otwierania okna, jak to bywa w standardowych dodatkach, a odpowiednie prowadnice sprawiają, że tkanina przylega idealnie do szyby, można je szybko i bez problemu ściągać, a dzięki temu można je przetrzeć. Najczęściej będą one droższe niż klasyczne rolety.

Sklepy internetowe oferują cały szereg rolet w różnych wariantach kolorystycznych oraz o odmiennych formach. Dzięki temu każdy może dopasować najlepsze rozwiązanie do konkretnych potrzeb. Niektórym osobom będzie zależeć na tym, by wyciemnić wnętrze. Inni chętnie sięgną po transparentne tkaniny, które będą doskonale rozjaśniać przestrzeń. Z zasady mają pasować do twojego okna i stylu, w jakim urządziłeś wnętrze. Muszą być również funkcjonalne, ponieważ wymagamy od nich szczególnie dużo. Tkanina umieszczona w ramie okiennej pozwala bowiem zmienić charakter sypialni czy salonu, a także jest niezastąpiona w przestrzeniach biurowych. Rolety to must have, a ich uniwersalność sprawia, że chętnie sięgamy zarówno po tradycyjne propozycje, jak i te nowatorskie – takie jak na przykład plisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *