Jaki rejestrator do kamer IP dla małej firmy?

Lokale usługowe, gabinety medyczne czy sklepy osiedlowe to miejsca narażone na akty wandalizmu czy kradzieże. Z tego względu wdrożenie tam monitoringu wizyjnego wydaje się niezbędne. Jaki rejestrator do kamer IP dla małej firmy będzie najlepszy? O tym w artykule!

Osoby planujące zakup i montaż kamer IP mają do wyboru szereg rozmaitych urządzeń do zarządzania instalacją monitoringu. Wysokiej klasy rejestratory Dahua, BCS czy Hikvision to jedne z najczęściej wybieranych produktów przez osoby zainteresowane wdrożeniem zabezpieczeń wizyjnych w swoim przedsiębiorstwie. W kolejnych akapitach przyjrzymy się szerzej ofercie wspomnianych producentów i sprawdzimy, jak wybrać najlepszy rejestrator IP.

Rejestrator IP dla małej firmy – jak wybrać najlepszy model?

Profesjonalny rejestrator IP dla małej firmy powinien zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa przy relatywnie niskich kosztach zakupu i montażu. Jak wybrać najlepszy model? Na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę?

  • Liczba obsługiwanych kanałów – jest związana z ilością kamer IP monitorujących pomieszczenia lub posesję. Zazwyczaj 1-4 kamery na jedno pomieszczenie.
  • Dostępność portów audio-video – port HDMI czy VGA umożliwiają wyprowadzenie sygnału na zewnętrzny monitor i podgląd obrazu z monitoringu np. w recepcji biurowca.
  • Wbudowany switch PoE – przełącznik wspierający technologię Power over Ethernet umożliwia zasilanie kamer IP PoE z rejestratora, bez dodatkowych urządzeń i kabli.
  • Łatwość obsługi i zarządzanie – ważnym aspektem jest po prostu użytkowość. Obsługa monitoringu powinna być łatwa dla osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy.
  • Wydajność i niezawodność – stabilne oprogramowanie oraz szybki procesor CPU, to parametry ważne szczególnie w przypadku systemów złożonych z dużej liczby kamer.

Rozważając zakup rejestratora do kamer IP Dahua lub innego producenta warto poszukać dobrego sklepu internetowego. Jednym z takich miejsc jest sklep-ecsystem.pl, który zatrudnia doradców handlowych specjalizujących się w elektronicznych systemach bezpieczeństwa.

Rejestratory do kamer IP – porównanie ofert różnych producentów

Na rynku możemy spotkać rozmaite rejestratory do kamer IP. Poniżej prezentujemy porównanie ofert różnych producentów.

Rejestratory do kamer IP Dahua

Popularnymi urządzeniami dla małych firm, polecanymi przez instalatorów systemów monitoringu wizyjnego są rejestratory do kamer IP Dahua. Do ich zalet należy możliwość łączenia ze sobą systemów IP oraz analogowych. Dużą korzyścią z ich wyboru jest też wsparcie kodeków kompresji obrazu H.264 i H.265. Producent udostępnia także łatwe w obsłudze aplikacje do obsługi.

Rejestratory do kamer IP BCS

Interesującą propozycją są również rejestratory do kamer IP BCS. W szerokiej gamie produktowej można znaleźć urządzenia obsługujące nie tylko kamery IP o rozdzielczości Full HD, lecz również 4K. Zaletą jest ponadto wbudowany w wiele modeli switch PoE. Dzięki niemu użytkownik nie musi kupować osobnego przełącznika kompatybilnego z technologią zasilania Power over Ethernet.

Rejestratory do kamer IP Hikvision

Warte wspomnienia są również rejestratory do kamer IP Hikvision. Podobnie jak konkurencyjne rozwiązania udostępniają możliwość nagrywania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Ciekawą funkcją jest m.in. analiza video VCA. Wymieniona funkcjonalność – dostępna w wybranych modelach – automatycznie wykrywa przekroczenie linii czy zapewnia detekcję twarzy.

W którym sklepie można kupić dobre rejestratory do kamer IP Dahua?

Klienci poszukujący urządzeń do budowy systemu monitoringu wizyjnego dla małej firmy często nie wiedzą, w którym sklepie można kupić dobre rejestratory do kamer IP Dahua. To właśnie produkty tego producenta polecamy przedsiębiorcom, którzy poszukują nieskomplikowanych, a zarazem niezawodnych rozwiązań w zakresie małych instalacji telewizji przemysłowej CCTV.

Jeżeli poszukujesz zaufanego dostawcy urządzeń do rejestracji obrazu z monitoringu, to zainteresuj się ofertą sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. Znajdziesz tam profesjonalne rejestratory do kamer Dahua i uzyskasz rzetelne wsparcie doświadczonych doradców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *