Lodówka side by side – co to jest? jaką wybrać?

Zakup lodówki to wieloletnia inwestycja, warto wobec tego dobrze przemyśleć swój wybór. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale także ewentualność, że mogą się one w przyszłości zmienić. Ostatnio bardzo popularne stają się lodówki side by side, a producenci wprowadzają na rynek coraz to nowsze modele, mające rozmaite ulepszenia. Co jednak konkretnie oznacza to obco brzmiące pojęcie?

Definicja

Co to jest lodówka side by side? To po prostu dwudrzwiowa lodówka, gdzie po jednej stronie znajduje się chłodziarka, a po drugiej zamrażarka. W zależności od indywidualnych potrzeb, można wybrać model, w którym większą bądź mniejszą powierzchnię zajmuje chłodziarka. Są świetnym rozwiązaniem dla dużych rodzin, łowców promocji, a także osób, lubiących robić zakupy rzadziej, co oczywiście wiąże się z przyniesieniem do domu większej ilości produktów. Istnieją także modele ze specjalnymi funkcjami, takimi jak dyspenser wody, kostkarka, czy też specjalne strefy chłodzenia. Wszystko po to, by stworzyć możliwość dobrania jak najodpowiedniejszej lodówki dla każdego klienta.

Jaką lodówkę side by side wybrać?

Bardzo ważny jest odpowiedni agregat. Jest on tak istotny dla lodówki, jak silnik dla samochodu. Najpopularniejsze są kompresory inwerterowe, cechujące się cichą pracą, wydajnością, a także wytrzymałością – mogą pracować bez żadnych awarii przez wiele lat. Coraz częściej używa się również inwerterów liniowych, mających opinię najtrwalszych oraz najcichszych agregatów. Warto zadbać, by wybrany model lodówki side by side posiadał jeden z nich. Ponadto, powinien on mieć przynajmniej dwa termostaty, a także obowiązkowo system no Frost, dający możliwość odszraniania oraz odmrażania za pomocą obiegu powietrza. Przydatne będą także składane półki. Pomogą one dopasować wnętrze do butelek, czy też garnków, zapobiegając w ten sposób rozlaniu ich zawartości. Wiele modeli posiada również osobne miejsca na napoje oraz wino.

Powiew nowoczesności w kuchni

Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że nie tylko życie codzienne staje się prostsze, ale także otoczenie zaczyna wyglądać bardziej atrakcyjnie. Warto wybrać taką lodówkę side by side, która będzie miała nie tylko odpowiednie parametry techniczne i przydatne elementy wyposażenia, ale również zachwyci swoim nieszablonowym wyglądem. Jej wielkość sama w sobie sprawi, że będzie zwracała na siebie uwagę, można natomiast wybierać spośród wielu kolorów. Pomoże to uatrakcyjnić kuchnię oraz z pewnością podniesie się dzięki temu komfort gotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *