Małe AGD do kuchni: 5 produktów, które musisz mieć!

To oczywiste, że w kuchni niezbędne są urządzenia takie jak na przykład lodówka, piekarnik, płyta albo kuchenka. Poza tak oczywistym sprzętem jest jednak cała masa urządzeń, które, choć nie są absolutnie niezbędne, mogą uprzyjemnić i ułatwić kuchenne obowiązki. Co to takiego? Oto krótka lista kilku sprzedażowych hitów urządzeń służących do pieczenia, przygotowywania przekąsek, a nawet dokładnego sprzątania kuchennych powierzchni.

Maszyna do popcornu – na filmowy wieczór i na imprezę

Domowe urządzenie do popcornu marki Ariete nie różni się znacznie od profesjonalnych maszyn używanych w takich lokalach jak na przykład kina, gdzie ta prosta przekąska stała się właściwie nieodzownym elementem dobrego filmu. Popcorn w domu najczęściej przygotowuje się na oleju lub w mikrofalówce, tymczasem w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu jest to nie tylko dużo prostsze, ale i znacznie zdrowsze, ponieważ w całym procesie nie używa się tłuszczu. Urządzenia do popcornu prażą ziarna kukurydzy w wysokiej temperaturze, do czego niepotrzebny jest olej ani żadne inne tego typu niezdrowe dodatki.

Jak przygotować popcorn w specjalnie przeznaczonej do tego kuchennej maszynie? Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość kukurydzy i soli, umieścić je w urządzeniu i je uruchomić. Maszyny do popcornu najczęściej wyposażone są w timer, dzięki czemu same wyłączą się, kiedy przekąska będzie gotowa.

Artykuły do pieczenia i to nie tylko ciasta

W jaki sposób wyrabia się ciasto? Można robić to ręcznie, z pomocą małego miksera, a nawet zaawansowanych urządzeń, do których jedynie dodaje się kolejne składniki. Takim urządzeniem jest robot kuchenny, bez którego kuchenne obowiązki byłyby znacznie trudniejsze dla niejednego wielbiciela domowych wypieków. Proste modele robotów kuchennych to zestawy z mikserem i misą. Zaawansowane roboty planetarne pozwalają na jeszcze większą swobodę w kuchni, świetnie radząc sobie nawet z zagniataniem naprawdę gęstego ciasta.

Domowe pieczone desery są pyszne i nigdy się nie nudzą. Przed deserem dobrze jest jednak zjeść danie główne, którym może być na przykład własnoręcznie przyrządzona pizza. Czas porzucić czasochłonne przepisy na ciasto wymagające długiego pieczenia w tradycyjnym piekarniku. Zamiast tego znacznie lepiej sprawdzi się domowy piec do pizzy, w którym upieczenie pizzy na cienkim spodzie może trwać nawet jedną minutę! Wszystko przez to, że piec tego typu rozgrzewa się nawet do 500 stopni Celsjusza.

Ekspres do kawy dla jak najlepszego smaku

Każdy wielbiciel ciemnego napoju doskonale zna smak kawy przygotowywanej ze świeżo zmielonych ziaren. Odpowiednia temperatura wody, idealny czas parzenia, właściwe proporcje i dodatki – każdy kawosz ma własny przepis na ulubioną kawę. Najlepiej napój ten smakuje przyrządzany z profesjonalnego ekspresu. Jeśli ma on wbudowany młynek wraz z podajnikiem, jedyne, co należy przy nim robić, to dosypywać świeżych niemielonych ziaren.

Wybór ekspresów do kawy jest ogromny – od niewielkich urządzeń takich jak na przykład proste modele kolbowe, aż po zaawansowane ekspresy automatyczne, w których przygotowanie kawy ogranicza się jedynie do wybrania pozycji na ekranie dotykowym.

Hit wśród urządzeń do sprzątania kuchni

Obowiązki kuchenne to nie tylko gotowanie. Kuchnia jest miejscem wymagającym regularnego i dokładnego sprzątania. Czy istnieją urządzenia, które mogą ułatwić i to zadanie? Oczywiście! Aktualnym hitem sprzedaży jest mop parowy marki Ariete. Mogłoby się wydawać, że jest to sprzęt, który nie różni się znacznie od wielu innych mopów dostępnych na rynku. W rzeczywistości jest jednak nieco inaczej – mop parowy nie tylko myje, ale i dezynfekuje, a co ciekawe, nie potrzebuje do tego żadnych chemicznych detergentów.

Jak działa mop parowy? Urządzenie posiada wbudowany pojemnik, do którego należy wlać czystą wodę bez żadnych dodatków. Mop wymaga podłączenia do prądu, aby grzałka zaczęła podgrzewać wodę. Następnie gorąca para pod wysokim ciśnieniem wypuszczana jest przez głowicę urządzenia, którą umyć można nie tylko podłogę, ale także np fugi, płytki, czy właściwie każdą powierzchnię odporną na działanie wysokiej temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *