Okna Linear Q4 Line – Okna, obok których nie przejdziesz obojętnie

Każdy z nas miał z pewnością okazję cieszyć się rozkosznym ciepłem promieni słonecznych, stojąc przy oknie. Tę właśnie właściwość wykorzystują architekci, planując położenie budynku względem stron świata. Aby efekt uzysku ciepła był jak największy, ważne jest, by zapewnić odpowiednio dużą powierzchnię szklaną. Czy jest możliwe, by połączyć funkcjonalność okien z nowoczesnym designem? Czy okna Linear Q4 Line sprawdzą się w każdym wnętrzu i na każdej elewacji? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w poniższej publikacji.

Linear Q4 Line – okna dopasowane do każdej elewacji

Kolor okien w dużym stopniu wpływa na wygląd elewacji budynku oraz styl jego wnętrz. Są niejako oczami budynku, istotnym elementem, który powinien stanowić ozdobę domu przez wiele lat.

W tym miejscu wypada przypomnieć, iż profil Gealan Linear stosowany w przypadku okien Linear Q4 Line nie tylko odznacza się wyjątkową trwałością. Sprawia także, iż produkt cechuje przystępna cena, którą można znacząco obniżyć poprzez liczne programy współfinansujące oraz ulgę podatkową (ulga termoizolacyjna).

Wsparcie dotyczy okien i drzwi, które zapewniają świetną izolacyjność termiczną. Jest to bardzo istotne w przypadku budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Okna Linear Q4 Line są także bardzo stabilne. Występują w wielu różnych wykończeniach, np. mogą imitować drewno lub metal. Jak zapewnia producent spośród 58 kolorów klient jest w stanie dobrać produkt dopasowany do każdej stylistyki elewacji. Idealnie wkomponują się w domostwa wiejskie przeznaczone dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i bez pośpiechu. Znajdą też coś dla siebie miłośnicy stylu nowoczesnego, nastawionego na przestronność, przejrzystość i prostotę.

Istotne jest, by barwa ram okiennych i ościeżnic nie „gryzła się” z kolorem zastosowanego na zewnątrz wykończenia ścian, a więc tynku, boazerii, cegły czy kamienia, a także wykończenia dachu, np. dachówki, blachy, łupka itp.

Kolor okien powinien być spójny z innymi elementami stolarki, a więc drzwiami zewnętrznymi, drzwiami tarasowymi, okiennicami oraz drzwiami garażowymi. Stąd ważne jest, by w miarę możliwości wszystkie elementy wymienionego wyposażenia pochodziły z jednego źródła i od jednego producenta.Często pomijaną zaletą okien Linear Q4 Line jest duża łatwość utrzymania ich w czystości, ze szczególnym uwzględnieniem profili PVC, do których nie przylegają pyły pochodzące z otoczenia budynku. Jest to istotne przy wyborze okien o mocnych, ciemnych kolorach zwłaszcza w okolicy, gdzie bardzo się kurzy np. przy ruchliwej drodze, blisko pól itd. Zabiegi konserwacyjne wymagają użycia jedynie wilgotnej ściereczki, a czynność zajmuje zaledwie kilka minut.

Linear Q4 Line – okna dopasowane do każdego wnętrza

Dobór stolarki okiennej jest zdecydowanie prostszy w momencie aranżacji nowego pomieszczenia, niewypełnionego jeszcze wyposażeniem. To, jaki kolor okien wybierzesz, będzie wpływało na późniejsze decyzje dotyczące urządzania wnętrz. Dotyczy to także elementów dekoracyjnych jak choćby poduszki na sofie, zasłony bądź rolety czy wykładziny podłogowe.

Duże przeszklenia zapewniają intensywną emisję naturalnego światła, stąd pewność, iż pomieszczenie będzie pozytywnie wpływać na samopoczucie użytkowników.

Mimo wymaganego parametru szczelności dotyczącego budynku energooszczędnego lub pasywnego trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy mieszkańcy dobrowolnie skażą się na pełną izolację od otoczenia. Zwłaszcza posiadacze tarasów i ogrodów z pewnością zechcą korzystać z dobrodziejstwa stałego kontaktu z przyrodą. Montując okna Linear Q4 Line, nie tylko zyskuje się doskonałą izolację termiczną (Uw = 0,73 / Wm²K), lecz także można cieszyć się szeroką panoramą na zieleń w swoim ogrodzie. Warunkiem ich skuteczności będzie jedynie pewna dyscyplina w zakresie dbałości o szczelne ich zamykanie.

Okna Linear Q4 Line zapewniają:

 • Precyzyjny docisk skrzydła zapobiega powstawaniu nawet najmniejszym szczelinom, co zapewni ciszę i spokój w Twoim domu;
 • Zwiększona szczelność wpływa na zmniejszenie kosztów energetycznych (ciepło nie ucieka z domu) oraz stanowi ochronę przed wilgocią.

Co najważniejsze okna Linear Q4 Line, nie ulegają deformacji pod wpływem wysokich temperatur. Profile te są świetną opcją dla osób, które szukają indywidualnych rozwiązań, o czym można się przekonać, odwiedzając stronę https://stollar.pl/linear-q4-line/.

Okna Linear Q4 Line, korzyści:

 • Pozwalają na uzyskanie panoramicznego widoku;
 • zacierają podział na wnętrze domu i krajobraz za oknem;
 • Wysoki stopień termoizolacji;
 • Ochrona przed hałasem dochodzącym z zewnątrz;
 • Nowoczesna linia wyróżniająca dom spośród otoczenia;
 • Zabezpieczenia antywłamaniowe;
 • System nie pozwala na przypadkowe otwarcie okna, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo dzieci;
 • Inteligentny system stabilizuje okno w pozycji uchylnej nawet podczas silnego przeciągu.
 • Komfort obsługi i płynność uchylenia skrzydła jest znaczny nawet przy dużych gabarytach okna;
 • Możliwość skorzystania z dopłat i ulg podatkowych.

Sprawdzają się jako przeszklenia fasadowe oraz wielkogabarytowe. Stąd ich rosnąca popularność w domach jednorodzinnych. Dodatkowo ze względu na swoją konstrukcję, mogą być wykorzystywane w oknach narożnych, a nawet w ogrodach zimowych.

Okna Linear Q4 Line stworzą azyl, w którym można zapomnieć o bożym świecie. Jeśli dodamy do tego cudowny aromat świeżo parzonej kawy, okaże się, iż jest to azyl, którego nie chce się opuszczać. Czy można chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *