lustro mata grzewcza

Folia grzewcza – koniec z zaparowanymi lustrami

Para wodna z upodobaniem osadzająca się na lustrach w łazience istotnie utrudnia możliwość przeglądania się w ich powierzchni. Zapoznaj się z poniższym wpisem, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się tego problemu raz na zawsze.

Dlaczego lustro w łazience pokrywa się parą wodną?

Winę za ten stan ponoszą prawa fizyki. Podczas kąpieli lub brania prysznica w gorącej wodzie część z niej na bieżąco wyparowuje, nasycając sobą powietrze wypełniające pomieszczenie. Następnie w kontakcie z zimną powierzchnią np. właśnie lustra, bardzo szybko się na nim osadza, zniekształcając odbijany przezeń obraz. Sposobów na walkę z tym zjawiskiem jest wiele, z czego zdecydowana większość sprowadza się do konieczności czyszczenia lustra odpowiednim specyfikiem, ilekroć pojawi się na nim osad z pary wodnej. Jeśli chcesz jednak zlikwidować ten problem trwale, rozważ inwestycję w rozwiązanie opisane poniżej.

Folia grzewcza pod lustro – niezawodny sposób na pozbycie się z jego powierzchni pary wodnej

Ponieważ regularne ręczne usuwanie pary wodnej z powierzchni lustra jest zadaniem uciążliwym, warto sięgnąć po rozwiązania, które pozwolą pozbyć się problemu na stałe – błyskawicznie, bezwysiłkowo i bez ryzyka pozostawiania smug. Jednym z najlepszych z nich jest właśnie samoprzylepna folia grzewcza pod lustro, która zwiększa jego temperaturę do poziomu uniemożliwiającego osadzanie się pary.

Folię tego rodzaju można zainstalować zarówno pod lustrem umieszczonym bezpośrednio na ścianie, jak i lustrem trwale osadzonym w konstrukcji ściany. Dzięki właściwościom samoprzylepnym procedura montażu jest przy tym niezwykle prosta i bezinwazyjna. Urządzenie zasilane jest zwykle poprzez jego podłączenie do włącznika światła i nie wiąże się z koniecznością stosowania termoregulatorów. Dodatkowo cechuje się też bardzo niskim poborem prądu, więc nie wpłynie w żaden istotny sposób na wysokość rachunków. W zamian natomiast trwale uwolni Cię od problemu zaparowanego łazienkowego lustra.

Dobrze dopasowana folia grzewcza pod lustro – jak wybrać?

Aby folia grzewcza pod lustro mogła skutecznie realizować swoje zadanie, konieczne jest wybranie jej odpowiednio dopasowanego do naszych potrzeb wariantu. Dobry punktem wyjścia do opisu tego zagadnienia jest z kolei oferta firmy TERMOFOL – europejskiego lidera, jeśli chodzi o produkcję folii oraz mat grzewczych na podczerwień. W ofercie wspomnianej firmy znajduje się szeroka i silnie zróżnicowana gama tego rodzaju rozwiązań. W przypadku ich odmian przeznaczonych do zamontowania pod lustrem kluczowa jest tu odpowiednia powierzchnia oraz moc. Im większy pierwszy z tych parametrów, tym proporcjonalnie wyższy musi być (aby skutecznie odparowywać lustro) także drugi. Sam rozmiar folii natomiast powinien być nieznacznie mniejszy od całkowitej powierzchni lustra.

Bazując na ofercie TERMOFOL, możesz wybierać z wielu rozmaitych modeli folii grzewczej pod lustro o wymiarach od 400x400mm do 700x900mm, a także o mocy z przedziału 30-108 W. Tak duża mnogość asortymentowa pozwoli Ci z łatwością odszukać rozwiązanie precyzyjnie dopasowane do Twoich indywidualnych oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *