Płytki podłogowe drewnopodobne – piękno i funkcjonalność w jednym!

Naturalne drewno ma mnóstwo zwolenników. Jest materiałem, który nadaje wnętrzu wyjątkowy klimat i nie wychodzi z mody. Aby wyglądało jak najlepiej, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, na którą nie każdy może lub chce poświęcać czas. Na szczęście istnieją płytki podłogowe drewnopodobne, które doskonale imitują barwę, deseń i fakturę desek, a jednocześnie są trwałe i niewymagające.

Zalety płytek drewnopodobnych

Tego rodzaju kafle pojawiły się na rynku kilka lat temu i bardzo szybko zgromadziły duże grono fanów. Świetnie oddają nieregularną naturę drewna – posiadają słoje, sęki, delikatne nierówności i niejednorodne odcienie. Jednocześnie pozbawione są wad naturalnego materiału. Cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, a ich pielęgnacja ogranicza się do czyszczenia wodą z dodatkiem detergentu.

Dzięki uniwersalnej estetyce drewnopodobne kafle pasują nie tylko na domowe podłogi i ściany. Doskonale sprawdzają się również w roli okładziny wokół kominka, ogrodzenia czy jako płytki elewacyjne zewnętrzne. Można nimi pokrywać całe powierzchnie lub tworzyć z nich mniejsze elementy dekoracyjne. Wysokiej jakości płytki imitujące drewno, tworzone przez najlepszych producentów można znaleźć w sklepie Dekordia wraz z fachowym doradztwem i galerią pełną inspiracji. Płytki elewacyjne zewnętrzne Dekordia to gwarancja wysokiej jakości i dbałości o każdy detal!

Gdzie kłaść płytki imitujące drewno?

Mnogość rozmiarów, kolorów i tekstur sprawia, że płytki podłogowe drewnopodobne nadają się do każdego pomieszczenia. Charakteryzują się niską nasiąkliwością, dzięki czemu bez obaw można je montować w kuchniach, łazienkach czy toaletach. Mrozoodporne modele świetnie sprawdzają się jako wykończenie balkonów i tarasów.

Drewno ma bardzo uniwersalną prezencję, będzie więc pasowało do każdego wnętrza. Doskonale uzupełni aranżacje w stylu modernistycznym i industrialnym, eleganckim i glamour, a także rustykalnym i vintage. Trudno znaleźć okoliczności, w których drewnopodobne płytki się nie sprawdzą.

Jedną z nielicznych wad płytek imitujących drewno jest fakt, że są chłodne w dotyku. Zwraca się na to uwagę szczególnie w pomieszczeniach, w których często porusza się boso, jak łazienka. Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać, instalując ogrzewanie podłogowe. W przeciwieństwie do naturalnego drewna, płytki drewnopodobne bardzo dobrze przewodzą ciepło.

Do czego dopasować płytki drewnopodobne?

Kafle w odcieniach imitujących surowe lub palone drewno wizualnie ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności. Z kolei te bardzo jasne i chłodne idealnie wkomponują się w nowoczesną estetykę. Kluczem do sukcesu w przypadku wybierania płytek podłogowych jest zachowanie wizualnej spójności i utrzymanie jednorodnej tonacji kolorystycznej z pozostałymi elementami.

Kafle na podłogę można dopasować do reszty wystroju zarówno na zasadzie kontrastu, jak i harmonii. Doskonale zagra z nimi tapeta, farba czy też nowoczesne płytki do kuchni na ścianę. Drewnopodobne kafle są idealnym rozwiązaniem, które nie wymaga specjalnej pielęgnacji i nie wychodzi z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *