Wszystko na temat ekskluzywnych łazienek

Elegancki projekt łazienki, najlepiej w stylu glamour do tego bez obciążania kieszeni? Teraz to możliwe! Wystarczy odpowiedni wzór płytek i unikalne akcesoria, aby nadać łazience eleganckiego wykończenia.

W jaki sposób stworzyć ekskluzywną łazienkę z charakterem?

Ekskluzywna łazienka to także funkcjonalna przestrzeń. To, co architekci nazywają luksusowymi elementami wnętrz to ich funkcjonalność i minimalizm. Projektanci wnętrz znajdą przynajmniej kilka rozwiązań, dzięki którym projekt łazienki będzie efektowny i jednocześnie wygodny do codziennych czynności. Jednym z wielu pomysłów na ekskluzywne wnętrze łazienki, jest projekt łazienki w stylu SPA.

Łazienka inspirowana spa to świetny pomysł na aranżację sprzyjającą relaksowi i wewnętrznej harmonii. Możemy zaaranżować w naszej łazience miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować, odprężyć i wykąpać w pięknym otoczeniu. Jeśli mamy małą łazienkę, w niej również możemy stworzyć nasz małe łazienkowe SPA. Olejki eteryczne, kojąca muzyka i nastrojowe oświetlenie – to powinno znaleźć się w każdej łazience. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ nic tak nie koi zmysłów jak ciepłe światło. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka miała atmosferę spa, musimy porzuć chłodne, intensywne oświetlenie halogenowe i wybierzmy nastrojowe diody LED. Dzięki nowoczesnym taśmom LED uda się podświetlić wszystkie półki i wnęki, dzięki czemu łazienka będzie wyglądać luksusowo i komfortowo.

Wybór ten subtelnie powiększy optycznie przestrzeń wnętrza. Łazienka w stylu spa powinna być pomieszczeniem inspirowanym światem przyrody, stąd można tutaj wziąć pod uwagę trend eko. Projektanci zalecają wybór naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Pamiętać należy, że w łazience panuje wilgotny klimat, więc należy zadbać o staranne zaimpregnowanie elementów drewnianych. Niekwestionowanym centrum łazienki w stylu spa jest wanna. Bez niej trudno sobie wyobrazić relaks. Dlatego, skoro jest już najważniejszym elementem w łazience, należy go wyeksponować. Stawia się go więc pośrodku, lub jeśli powierzchnia, czy też układ innego wyposażenia na to pozwala, w centralnej części ściany głównej. Typowa wanna w łazience spa jest wolnostojąca. Można np. przemyśleć kwestię zakupu wanny z hydromasażem, która jeszcze bardziej zwiększy komfort użytkowania. Elegancji i szyku do naszej łazienki dodadzą nie tylko elementy główne, takie jak wanna, umywalka, czy toaleta, ale także dodatki: lustro w stylu glamour, ciepłe oświetlenie, kwiaty np. w drewnianych donicach, wszystko to połączone ze sobą wykreuje unikalne wnętrze, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Wszystkie elementy wyposażeniowe, niezbędne do stworzenia ekskluzywnej (i nie tylko) łazienki znajdziemy w sklepie internetowym: www.swiatlazienek.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *