Sufit podwieszany w łazience – porady montażowe

Sufit podwieszany najczęściej wykonywany jest z płyt gipsowo-kartonowych. Dość szybko i niezbyt dużym kosztem zyskuje się estetyczną, gładką powierzchnię sufitu.

Choć nie bardzo wysoki, to jest to jednak wydatek. Dlatego pojawi się dylemat, czy warto robić sufit z płyt g-k. Żeby móc o tym zdecydować, trzeba poznać korzyści z obecności takiej konstrukcji.

Korzyści z zastosowania sufitu podwieszanego

Płyty mocuje się na przytwierdzonych wcześniej metalowych profilach. Powstaje wolna przestrzeń, czyli idealne miejsce na przewody elektryczne i rury. Dlatego sufity podwieszane robi się tam, gdzie trzeba coś zamaskować lub … oświetlić pomieszczenia. Komu marzy się atrakcyjne, punktowe oświetlenie łazienki, też wybierze taki sufit.

Korzyścią jest też wyciszenie pomieszczenia. Konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych to dodatkowy element, który chroni przed hałasem. Gdy pomieszczenie jest bardzo wysokie, mocując sufit podwieszany w łazience obniżamy je. W takim wnętrzu jest przyjemniej, bardziej przytulnie, a w dodatku potrzeba mniej trzeba energii, by je ogrzać.

Sufit podwieszany a estetyka wnętrza

Montaż płyt g-k to najłatwiejszy sposób na wyrównanie i poprawę wyglądu sufitu. Korzyści estetyczne nie ograniczają się jednak do tego. To, że można zrobić atrakcyjne oświetlenie, to też jeszcze nie wszystko. Wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych daje możliwość kreowania interesującej, wyjątkowej przestrzeni. Można zrobić sufit podwieszany w łazience jedynie na niektórych obszarach.

Płyty znajdują się w tych miejscach, które chce się wyróżnić. Można dzięki nim wyodrębnić wizualnie np. strefę relaksu w łazience. Różnicując wygląd sufitu, czyni się łazienkę ciekawszą. Można też dzięki temu dodać jej przytulności oraz piękna. Podwieszane fragmenty to nie tylko prostokątne płyty. Tworzą je także elementy z zaokrągleniami.

Decydując się na sufit podwieszany w łazience, można uczynić ją piękną i wyjątkową. Może ona także stać się wytwornym wnętrzem. Są też korzyści praktyczne. Jeśli którakolwiek z zalet wymienionych powyżej jest ważna, to warto zrobić w łazience sufit z płyt gipsowo-kartonowych. Warto jednak pamiętać, że powierzchnie z płyt g-k będą ekstatyczne, jeśli zostaną zastosowane odpowiednie płyty gipsowo-kartonowe i akcesoria do suchej zabudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *