Aranżacja w stylu gold – poznajcie ten modny trend

Złoto jest do dziś pożądanym kruszcem i osiąga dużą wartość w transakcjach handlowych. Jest też symbolem bogactwa i niezbędnym elementem stylistyki glamour. Najczęściej w aranżacji wnętrz decydujemy się na złote akcenty, ale tak naprawdę złotych dodatków może być całkiem sporo. Dzięki temu powstanie aranżacja w stylu gold. Poznajcie ten trend i sposób jak urządzić takie wnętrze.

Złoto na ścianach, czyli tapety ze złotym ornamentem

Złote akcenty szczególnie dobrze prezentują się w połączeniu z klasycznymi i zarazem bazowymi barwami takimi jak biel i czerń. Zatem możesz zdecydować się na tapety w tych kolorach ze złotymi akcentami. Mogą być to duże abstrakcyjne figury albo delikatne ornamenty czy też nieregularne linie. Ważne, by przestrzeń dzięki temu prezentowała się prestiżowo. Oczywiście bardzo dobrze sprawdzą się tapety winylowe, które mają miłą w dotyku strukturę. Poza tym, że prezentują się świetnie zapewniają też dobrą izolację akustyczną od innych pomieszczeń. Można także zdecydować się na tapety z włókna szklanego. Alternatywą mogą być płytki ścienne, które można zastosować nie tylko w kuchni czy łazience ale nawet w salonie. Oczywiście mowa o stylowym gresie przeznaczonym do montażu ściennego. On także może być zdobiony złotymi akcentami i np. imitować w ten sposób powierzchnię złoconego marmuru.

Złote oprawy oświetleniowe, czyli złoty żyrandol, plafon i lampa stojąca

W aranżacji w stylu gold glamour złote akcenty muszą być wszechobecne, dlatego nie może zabraknąć oświetlenia ze złotą podstawą, gwintem albo całą złotą oprawą. Sprawdzą się żyrandole złote, które świetnie odbijają światło. Mogą składać się ze stylowych metalowych i kryształowych płytek tworzących swoistą kaskadę. Wśród lamp stojących można wybrać taką ze złoconą podstawą i białą oprawą ze złotym akcentem. Sprawdzi się także oprawa miedziana w kolorze starego złota. W salonie i suficie podwieszanym można umieścić plafony ze złotymi wstawkami czy podstawą i np. zdobieniem kryształkami. Można wybrać też modele z metalowymi, złotymi podstawami i szklanymi reflektorkami czy też proste geometryczne, np. okrągłe plafony w kolorze postarzanego złota.

Gres podłogowy ze złotymi akcentami doda wnętrzu prestiżu

Skoro kwestię ścian i oświetlenia mamy załatwioną, to czas na wybór podłogi. Tutaj z pewnością odpowiedni będzie gres podłogowy ze złotymi akcentami. Taka podłoga jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, a także efektowna. Można do płytek stosować cienkie spoiny albo zdecydować się na płytki wielkoformatowe, w przypadku, których są one mało widoczne. Gres może imitować rozmaite materiały w tym kamień. Bywa, że kamienie mają złote pasy i takowe mogą znaleźć się też na podłodze. Warto podkreślić, że podłoga w gresie dobrze sprawdzi się tam, gdzie stosuje się ogrzewanie podłogowe. Zamiast gresu można wybrać także stylowe podłogi winylowe, które sprawdzą się nawet w łazience i także mogą być zdobione złotymi akcentami.

Meble ze złotymi szprosami, krzesła i wypoczynki ze złotymi nóżkami, czyli złoto tkwi w szczegółach

Oczywiście złota nie może zabraknąć także w zdobieniach mebli. Zagłębienia mogą być zdobione złotymi wstawkami. Z kolei szybki będą zdobić złote szprosy. Nie można zapomnieć także o złotych czy mosiężnych gałkach i uchwytach. Mogą być dodatkowo zdobione ceramiką. Konsole na złotych nóżkach czy stoliki ze szklanym blatem to także świetne propozycje do aranżacji gold. Tutaj złoto tkwi w szczegółach. Podobnie jest w przypadku wypoczynków, które mogą być posadowione na złotych nóżkach.

Złote dodatki, które dopełnią aranżację w stylu gold glamour

Złota nigdy dość w aranżacji gold glamour, dlatego warto wybrać jeszcze złote dodatki. Wśród nich może być czarny zegar ze złotą tarczą czy też złotymi wskazówkami. Lustro w złotej ramie ozdobi sypialnię lub salon i będzie dodatkiem do eleganckiej konsolki ze złotymi wstawkami. Złoto może być obecne także w dekoracyjnym oświetleniu. Można wybrać taśmy LED RGB do listw przypodłogowych i podświetlać je w złotym odcieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *