Oświetlenie, które odmieni Twoje wnętrze

Oświetlenie potrafi odmienić wnętrze, każde, bez wyjątku. Lampy, które są dekoracyjne, oferują nietypową konstrukcję, a do tego barwne światło, sprawdzają się w roli elementu ozdobnego. Mogą wręcz stanowić praktyczną dekorację, która wpisuje się w całe wyposażenie. Jakie lampy wybierać do wnętrz, by je uatrakcyjniać, odmieniać, podkreślać ich charakter? Podpowiadamy!

Lampy podłogowe – modne i funkcjonalne

Spośród rozmaitych konstrukcji oświetleniowych, to właśnie lampy podłogowe mocno zwracają na siebie uwagę. Królują w trendach oświetleniowych od kilku sezonów i nie zapowiada się na wielkie zmiany w tej kwestii. Nic w tym dziwnego. W końcu mamy do czynienia z oświetleniem, które sprawia, że wnętrza są jeszcze bardziej funkcjonalne, a to jedna z cech mająca dla nas duże znaczenie.

Domownicy doceniają lampy podłogowe za ich mobilność. Wystarczy bowiem w dowolnej chwili przenieść lampę do innego pomieszczenia, aby odmienić postrzeganie jednego i drugiego wnętrza. Do tego inny klosz czy barwa światła, i już efektowny wystrój jest gotowy.

Lampy podłogowe to bardzo szeroka oferta konstrukcji: z pojedynczym bądź podwójnym źródłem światła, z wysięgnikiem lub bez. Co kto woli! Można je znaleźć także w dużym zakresie cenowym, co oznacza, że każdy użytkownik znajdzie lampę, która wpisze się i w jego oczekiwania, i w budżet przeznaczony na zakup. Po ciekawe pod względem wizualnym lampy podłogowe, do tego funkcjonalne, warto się udać do sklepu https://azzardo.com.pl/.

Plafony – niekoniecznie płaskie

Plafony polubiliśmy za prostą, minimalistyczną i uniwersalną formę. Znajdujemy dla nich miejsce w łazienkach i kuchniach, które są najtrudniejsze w urządzaniu, bo panują w nich inne warunki niż w pozostałych pomieszczeniach. Chętnie montujemy je w pokojach dziecięcych, domowych biurach, salonach i sypialniach.

Fakt, że są uniwersalne, nie oznacza, że wieją nudą, wręcz przeciwnie. Można bowiem znaleźć zarówno proste i klasyczne plafony, jak i te, które mają podstawę w niewielkim stopniu odstającą od sufitu, ale wypełnioną np. ruchomymi punktami świetlnymi. To plafony nowoczesne, często tworzone w stylu glamour, ale i pasującym do rozmaitych wystrojów.

Plafony pasują do wystrojów glamour, tych eleganckich i wyrafinowanych, w których znajdują się luksusowe meble z oferty DomIDeko, ale i do stylów skandynawskich, prowansalskich, boho, retro, vintage, a nawet industrialnych.

Największym atutem tego typu oświetlenia jest konstrukcja, która nadaje się do montażu zarówno na suficie, jak i na ścianie. To rozwiązanie zwiększa możliwości pod względem uatrakcyjnienia wnętrza domowego.

Dopasowane do wystroju i metrażu

Niezależnie od tego, czy stawiamy na lampy podłogowe, czy na płaskie plafony, aby faktycznie odmienić wnętrze i dodać mu charakteru, musimy pamiętać o dopasowaniu do stylu panującego w danym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia pozostaje również jego metraż, bo żaden użytkownik nie chce efektu przytłoczenia czy przeciwnego – gdy piękna lampa ginie w tle chaotycznego wystroju.

Znajdźmy konstrukcję, która podbije nasze wnętrzarskie gusta, ale i sprawdzi się w wybranym wnętrzu, nie tylko pod względem estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *