Jak prawidłowo wymierzyć rolety okienne?

Planujesz zamontować rolety na swoich oknach? Jeżeli tak to z całą pewnością przyda Ci się wiedza z zakresu jak prawidłowo wymierzyć rolety okienne. Nie jest to bardzo skomplikowana kwestia, jednak mimo wszystko trzeba wiedzieć jak podejść do tematu, ponieważ w przypadku pomiaru rolet okiennych zdarzają się błędy czy też niedociągnięcia. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób powinna wyglądać cała procedura.

Jak mierzyć rolety na okna?

Przede wszystkim to jak należy mierzyć roletę na okna, zależy od tego, jaki ma być to typ rolety. Zupełnie inaczej będzie się mierzyło roletę ścienną, a zupełnie inaczej roletę okienną. Trzeba o tym pamiętać, decydując się na samodzielny pomiar rolety. Oczywiście zupełnie inna technika będzie także w przypadku rolet dzień i noc. Oczywiście mierzenie rolet na okna to pobranie odpowiednich wymiarów z wnęki, ramy okiennej czy też wnęki. Do odpowiednich pomiarów należy dodać odpowiednie parametry w zależności od tego, jakie rolety się mierzy, aby zasłaniały one okna, natomiast nie zasłaniały klamek.

Jak mierzyć prawidłowo rolety mini?

Pierwszym rodzajem rolet są rolety mini. W przypadku tego rodzaju rolet najczęściej tkanina ma dokładnie taką samą szerokość jak szyba, a nie rama okienna. W przypadku pomiarów tego rodzaju rolety jej szerokość powinna być około 3-6 cm szersza od szerokości szyby, natomiast jeżeli chodzi o wysokość, to powinna to być wysokość skrzydła okna. Podobne zasady powinny obowiązywać pomiarów rolet zaciemniających.

Jak prawidłowo mierzyć rolety ścienne?

Tego rodzaju rolety mierzy się bardzo podobnie do rolet mini z bardzo drobnymi różnicami. W przypadku szerokości przyjmuje się dodatkowy wymiar 4 do 30 centymetrów, natomiast jeżeli chodzi o wysokość, jest to co najmniej 7 centymetrów więcej. Wymiary w tego typu roletach są zwykle więc wiele większe niż te w przypadku rolet mini.

Najczęstsze błędy popełniane w przypadku pomiaru rolet?

W przypadku kupna rolet i ich pomiarów jest kilka najczęściej popełnianych błędów. Warto się z nimi zapoznać i ich unikać.
– Kupowanie bez mierzenia – tylko odpowiednio wykonane pomiary zgodnie z poradami zapewni odpowiednie zadowolenie z rolet, które się kupi
– Niewłaściwy pomiar – o ile brak pomiaru jest problemem, o tyle pomiar według nieprawidłowych danych. Każdy pomiar powinien być wykonany według instrukcji danego modelu, ponieważ każdy model ma swoje odpowiednie standardy.
– Za długa roleta – roleta może być odrobinę dłuższa niż okno. Jeśli będzie za długa, to po prostu nie zostanie rozwinięta do końca. Oczywiście najgorszą kwestią będzie przycinanie rolety do okna, można w ten sposób zepsuć roletę.

Jak widać prawidłowe pomiary rolet, nie są skomplikowane, jednak wymagają odpowiedniego podejścia. Warto do to podejść w sposób profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *