Podłoga żywiczna w domu, na balkon czy do garażu? Gdzie najlepsza?

Decyzja dotycząca tego, na jakie wykończenie posadzki warto się zdecydować zależy od tego, jaki charakter użytkowy ma pomieszczenie, w którym planujemy remont. Gdzie najlepiej sprawdzi się podłoga żywiczna w domu? Przede wszystkim tam, gdzie zależy nam na wytrzymałej, łatwej w pielęgnacji i odpornej na uszkodzenia mechaniczne posadzce. 

Podłoga żywiczna na balkon 

Zdecydowanie warto rozważyć to rozwiązanie budowlane, ponieważ wiąże się z nim wiele zalet. Posadzkę epoksydową (żywiczną) w łatwy sposób można zastosować zarówno na nowym podłożu betonowym, jak również na starym podkładzie lub płytkach ceramicznych – bez konieczności ich usuwania. Nie tylko jest wytrzymała, ale również elegancko się prezentuje. Płaska powierzchnia bez fug jest prosta w pielęgnacji i ułatwia utrzymanie czystości, stanowiąc ciekawą alternatywę dla płytek podłogowych. Dobrym rozwiązaniem jest podłoga żywiczna na balkon, ponieważ nie musimy obawiać się, że zaszkodzą jej warunki atmosferyczne.

Podłoga żywiczna go garażu

Podłoga żywiczna do garażu jest idealną opcją, ponieważ cechuje ją odporność na środki chemiczne, dzięki czemu nie trzeba obawiać się zabrudzeń podłoża olejami lub smarem. Ponadto jest odporna na wilgoć i nie wymaga specjalnej pielęgnacji ani konserwacji. Dodatkowo podłoga żywiczna wyrównuje i umacnia podłoże. Jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne, a więc nie musimy obawiać się zarysowań ani pęknięć na jej powierzchni. Podłoga żywiczna do garażu to praktyczne i funkcjonale rozwiązanie, w które warto zainwestować. Warto zastanowić się również nad tym, w jakich innych pomieszczeniach wewnętrznych będzie najlepsza. 

Podłoga żywiczna w domu – gdzie najlepsza?

Podłoga żywiczna w domu do doskonały sposób na szykowną aranżację wnętrza, zwłaszcza jeżeli zależy nam na współczesnym wystroju. Będzie idealnym uzupełnieniem zarówno stylu minimalistycznego, jak i industrialnego, pokreśli też charakter loftowych projektów. Dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, zarówno w wersji matowej, półmatowej i w wysokim połysku, dzięki czemu łatwo znaleźć taką, która podkreśli charakter aranżacji. Podłoga żywiczna w domu to praktyczne i gustowne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę planując wykańczanie wnętrza, zwłaszcza jeżeli zależy nam na trwałej, solidnej i luksusowo prezentującej się posadzce. Gładka powierzchnia pozwala uzyskać wyjątkowo elegancki efekt lustra lub tafli wody. Brak fug i innych elementów spajających posadzkę optycznie powiększa przestrzeń. Podłoga żywiczna zrobi wrażenie zarówno na balkonie, w garażu, jak również w sypialni, kuchni, czy w salonie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *