Kosiarka elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa? Jaką wybrać?

Sezon na koszenie trawy w pełni, a Tobie akurat zepsuła się kosiarka? W zależności od wielkości Twojego trawnika, nie każda kosiarka może okazać się odpowiednia. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem kosiarki, ten poradnik może okazać się dla Ciebie bardzo pomocny.  Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki? Która będzie odpowiednia dla Twojego ogródka? Jaką wybrać wśród tak bogatej oferty na rynku?

Kosiarka spalinowa – wady i zalety

Kosiarka spalinowa dedykowana jest dla osób, które posiadają duże powierzchnie do koszenia. Idealnie sprawdzą się przy równych powierzchniach. Bez problemu poradzi sobie z większą trawą. Jednak trzeba się liczyć z tym, że ta kosiarka waży znacznie więcej od kosiarki elektrycznej. Gdyż ta posiada silnik, który też trzeba odpowiednio konserwować. Trzeba pamiętać o dolewaniu paliwa oraz wymienianiu oleju w silniku. Kosiarka może posiadać napęd na przednie koła, co zapewnia nam znacznie lepsze prowadzenie. Kosiarka spalinowa jest bardzo głośna. Zdecydowanie jest bardziej bezpieczna, ponieważ nie posiada żadnych kabli. Nie trzeba uważać, że przez przypadek najedzie się na kabel. 

Kosiarka elektryczna – wady i zalety

Ta kosiarka dobrze sprawdzi się do małych ogródków, albo do tych które posiadają różne ozdoby ogródka. Z uwagi na to że jest o wiele mniejsza od kosiarki spalinowej, świetnie sobie poradzi z wjechaniem w małe zakamarki. Praca kosiarki elektrycznej jest cicha, co może być dla niektórych atutem. Dodatkowo nie emituje spalin i jest najtańszą wśród innych kosiarek. Z pewnością nie nadaje się na większe trawniki ze względu na to że posiada kabel. Wysoka trawa, może okazać się problemem i może się przez to zapychać. Najechanie na kabel może grozić poważnym niebezpieczeństwem, dlatego używając jej trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Minusem jest to, że posiada małą moc i potrzeba dokupić do niej przedłużacz. 

Kosiarka akumulatorowa – wady i zalety

Kosiarka akumulatorowa jest elektryczna, ale nie posiada okablowania. Jak sama nazwa wskazuje jest na akumulator, który trzeba ładować. Z pewnością sprawdzi się do małego ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że ta kosiarka nie będzie mogła działać tyle co normalne kosiarki opisywane powyżej. Czas pracy kosiarki akumulatorowej jest znacznie skrócony, warto mieć zawsze naładowane akumulatory w zapasie. Zaletą tej kosiarki jest wielkość, dzięki której można łatwo wykosić trawę pomiędzy krzewami. Jednak kosiarka nie poradzi sobie za dobrze w trudniejszych warunkach. Posiada mniejszą moc, co może okazać się minusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *