Urządzenia grzewcze idealne dla alergików – promienniki podczerwieni

Sezon grzewczy jest dla wielu trudny nie tylko pod względem rosnących opłat za ogrzewanie. Zmagają się z nim także astmatycy czy alergicy, dla których unoszące się gorące powietrze, wraz z wznieconym z powierzchni grzejników kurzem, nasila objawy chorobowe. Aby temu zapobiec i zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości, warto zmienić system grzewczy. Na jaki? Najlepiej na promienniki podczerwieni. Dlaczego to korzystne urządzenia dla alergików? Przyjrzyjmy się ich zaletom.

Brak cyrkulacji powietrza

Promienniki podczerwieni do wytworzenia ciepła wykorzystują zjawisko promieniowania podczerwonego. Fale pochłonięte przez ściany budynku oraz elementy wyposażenia, zostają zamienione na ciepło i w tej formie oddane do wnętrza. Nie dochodzi tu do cyrkulacji powietrza, tak jak w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Tym samym kurz, który osiada na meblach czy tradycyjnych grzejnikach nie krąży po pomieszczeniu. Dla alergików to zbawienne rozwiązanie, bo zdecydowanie ogranicza ich dolegliwości.

Ciepło bezpieczne dla domowników

Promieniowanie podczerwone jest najbardziej naturalne dla człowieka. Korzysta z niego medycyna, dlatego zastosowanie tego zjawiska w systemach grzewczych nie stanowi zagrożenia dla domowników, wręcz przeciwnie!

Promienniki podczerwieni, które można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/, wytwarzają ciepło będące bezpiecznym zarówno dla użytkowników, jak i konstrukcji budynku. Ograniczone zostaje bowiem ryzyko zawilgocenia ścian, a zatem domownicy nie muszą się martwić o powstawanie pleśni czy rozwój grzybów.

Zarówno pleśń, jak i grzyby zagrażają zdrowiu każdego człowieka. Zaś u astmatyków czy alergików zdecydowanie pogarszają występujące objawy i powodują pogłębienie się schorzenia. Podobnie rzecz się ma z osobami, które cierpią na choroby reumatyczne.

Równomierne rozprowadzane ciepło

Sposób, w jaki dzięki promiennikom uzyskiwane jest ciepło, wpływa na wyeliminowanie różnic występujących w temperaturze, która jest odczuwana w domowych pomieszczeniach. Ten sam poziom notuje się zarówno przy podłodze, jak i pod sufitem, czy na wysokości głowy domownika. Tej zalety nie są w stanie zagwarantować żadne inne systemy grzewcze. W przypadku klasycznego ogrzewania wspomniane różnice mogą wynosić nawet 10 stopni Celsjusza, co oznacza zdecydowanie mniejszy komfort termiczny.

Szerokie możliwości aranżacyjne

Wszyscy użytkownicy, niezależnie od swojego stanu zdrowia, docenią również szerokie możliwości aranżacyjne, które zapewniają promienniki podczerwieni. Mają one bowiem formę płaskich paneli grzewczych, które nadają się do montażu na ścianie czy na suficie. Mogą również zostać ukryte za grafiką czy obrazem. Ich dopasowanie do wystroju wnętrza to zatem żaden problem.

Przyjrzyjmy się zaletom promienników podczerwieni, jeśli zależy nam nie tylko na oszczędnościach i wystroju wnętrza, lecz również ograniczeniu nieprzyjemnych objawów występujących u astmatyków i alergików. Z tymi urządzeniami to możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *